Пропустити посилання

Доступна бізнес-освіта для фермерів

Навчально-сервісний центр «Координата»

Фінансовий та підприємницький лікбез для фермерів

Один з головних напрямів у діяльності навчального центру “Координата”  — фінансовий та підприємницький лікбез для виробників овочів, ягід і фруктів,  фермерів.
Наприклад, однією з тем нашого навчання будуть тренінги про фінанси, фінансове планування, бізнес-плани, юридичні аспекти для виробника, бухгалтерський облік та інші бізнес-теми.

Чому ми вважаємо ці теми важливими? Виробництво продукції плодоовочівництва – це бізнес, і власник, господар, який інвестує свої гроші та життя у цю роботу має створювати не одноденний  бізнес на один сезон, а справу на роки.

Що має вміти робити справжній виробник, фермер:

  • Стратегія розвитку бізнесу,  – виробник має розуміти куди він рухається. Куди він продавати свою продукцію.  Яким буде асортимент? Що дає виробнику стратегія виробництва конкретного асортименту упродовж багато років –  підвищення фахового рівня у виробництві, високі урожаї, безцінний досвід. Виробник, який виробляє роками одну й ту саму культуру – будь-яку – від картоплі до пекінки – досягне високої урожайності та максимальної ефективності господарства.  Що дасть виробнику стратегічне мислення з каналами збуту і системна співпраця  з одним й тими ж покупцями, магазинами,  мережами, оптовиками, заводами – надійні стосунки та конктракти.
  • SWOT аналіз. Що дає цей інструмент: розуміння своїх сильних і слабких сторін, зовнішніх ризиків та можливостей ринку. Це розуміння і допомагає створити правильний план – куди рухатися – тобто стратегію.
  • Бізнес-планування, фінансове планування. Фінансовий план – це розрахунки  капітальних інвестицій у своє виробництво та всіх поточних витрат, а також звісно – виручки. В результаті можна вирахувати і прибуток, і рентабельність, і такі параметри як – точка досягнення беззбитковості, коли настане окупність господарства. Таке планування  допомагає вибрати план – що виробляти, як тримати більший прибуток.
  • Найпростіший звіт про фінансові результати дає відповіді на найтяжче питання: скільки заробили та за рахунок чого можна заробити ще більше?
  • Памятайте: Фермер — це професія, це підприємництво. Навчаймося професійно!

Найближчі події

Подій не знайдено!
Повернутися до верхньої частини сторінки